IBR > Opleidingen > Studiemiddag Praktijkervaringen met FIDIC in Nederland
Privaatrecht

Studiemiddag Praktijkervaringen met FIDIC in Nederland

De FIDIC-modelcontracten, die wereldwijd al decennialang worden toegepast, worden ook in Nederland steeds vaker toegepast, met name in projecten waar internationale aannemers en financiers bij zijn betrokken. De FIDIC-modelcontracten kennen overeenkomsten met de bouwcontracten en algemene voorwaarden die traditioneel veel in Nederland worden toegepast (zoals de UAV en UAV-GC) maar ook belangrijke verschillen.

De docenten van deze studiemiddag hebben ruime ervaring met de toepassing van FIDIC-modelcontracten in de Nederlands Rechtelijke context. Tijdens deze studiemiddag zullen de docenten met name ingaan op de FIDIC Red en FIDIC Yellow modelcontracten.

Na een korte introductie van onder ander de achtergrond en de systematiek van de FIDIC-modelcontracten, zullen de docenten aan de hand van praktijkervaringen ingegaan op: vertragingsclaims (delay claims) van de aannemer, claims tot vergoeding meerkosten (quantum claims) van de aannemer, claims van de opdrachtgever, opschorting en retentierecht, vroegtijdige beëindiging van het contract en de geschillenregeling. De docenten zullen bij de behandeling van deze onderwerpen een vergelijking maken met de UAV en UAV-GC en daarbij de verschillen, overeenkomsten en knelpunten behandelen.

Deze studiemiddag is bestemd voor advocaten en juristen met (beperkte) ervaring met FIDIC-modelcontracten. Basiskennis van het civiele bouwrecht is voor deze cursus aanbevolen.

Programma

13.00 – 13.30 uur
ontvangst
13.30 – 15.00 uur
inleiding
15.00 – 15.15 uur
pauze
15.15 – 17.00 uur
vervolg inleiding, vragen/discussie en afsluiting

Voorwaarden

Algemene voorwaarden

Voor algemene informatie en algemene voorwaarden raadpleeg de ‘Algemene voorwaarden onderwijsbijeenkomsten’ .

Annuleringsvoorwaarden

Annulering dient schriftelijk dan wel elektronisch plaats te vinden bij het secretariaat van het Instituut voor Bouwrecht (onderwijs@ibr.nl). Bij annulering na deelnamebevestiging wordt € 65,- excl. BTW aan annuleringskosten in rekening gebracht plus indien van toepassing de kosten van het papieren studiemateriaal. Bij annulering minder dan 1 week vóór de aangemelde bijeenkomst – om welke reden dan ook – wordt het volledige deelnamegeld in rekening gebracht.
Indien u verhinderd bent, is het mogelijk om iemand anders in uw plaats deel te laten nemen. Graag ontvangen wij de gegevens van uw vervanger per e-mail (onderwijs@ibr.nl).

Betalingsvoorwaarden

Facturatie vindt plaats op basis van aan het Instituut voor Bouwrecht verstrekte gegevens. Indien de organisatie waar de aangemelde persoon (hierna: deelnemer) werkzaam is, aangeeft facturen slechts in behandeling te kunnen nemen indien deze zijn voorzien van specifieke informatie, bijvoorbeeld een (inkoop)ordernummer of verplichtingennummer, dient deelnemer bij diens aanmelding deze informatie te vermelden en/of mee te sturen. Indien de verstrekte gegevens na facturering onjuist en/of onvolledig blijken te zijn, waardoor de factuur aangepast en opnieuw verzonden dient te worden, wordt een bedrag van € 15,- excl. BTW aan administratiekosten in rekening gebracht. Ga naar ‘Algemene voorwaarden onderwijsbijeenkomsten’ voor alle Betalingsvoorwaarden.

Privaatrecht
Studiemiddag Praktijkervaringen met FIDIC in Nederland
Startdatum
Donderdag 28 januari 2027
Prijsinformatie
Inschrijven 1 deelnemer
435,–
Totaal (Euro)
Excl. BTW Incl. studiemateriaal
435,-
Inschrijfformulier

"*" geeft vereiste velden aan

Land*

Studiemateriaal